Leonardo DiCaprio kończy 43. lata!

Sobota, 11. Listopada 2017

Leonardo DiCaprio urodził się 11 listopada 1974 roku w Los Angeles. Podobno w czasie ciąży matka DiCaprio odwiedzała różnego rodzaju wystawy i muzea, twierdząc, iż kontakt ze sztuką od samego początku uczyni z jej dziecka wielkiego artystę.
Podczas jednej z takich wizyty poczuła, że synek zaczyna się poruszać, a ponieważ stało się to, kiedy podziwiała jeden z obrazów Leonarda Da Vinci zdecydowała się na nazwanie swojego dziecka imieniem mistrza.
Pierwszy raz przed kamerą stanął w wieku 5. lat w serialu Romper Room.
Później sporadycznie występował w reklamach i programach edukacyjnych. Za jego pierwszą ważną rolę uznaje się występ w filmie Critters 3.
W roku 1993 po pokonaniu 400. konkurentów podczas castingu, zdobył rolę u boku Roberta De Niro i Ellen Barkin w filmie Chłopięcy świat.
Talent potwierdziła kreacja upośledzonego chłopca w filmie Co gryzie Gilberta Grape’a (1993), za którą zdobył nominację do Oscara, później zaś główne role w Romeo i Julii (1996) oraz Titanicu (1997). Kolejne nominacje do najważniejszej nagrody filmowej zawdzięcza rolom w Aviatorze (2005) i Krwawym diamencie (2007).
Podczas gali rozdania nagród BAFTA w Londynie, odebrał po raz pierwszy w swojej karierze nagrodę dla najlepszego aktora pierwszoplanowego za rok 2015 w filmie Zjawa. Na gali wręczenia Oscarów 2016 za tę samą rolę otrzymał również po raz pierwszy Nagrodę Akademii Filmowej w kategorii Najlepszy Aktor.