Firma ubezpieczeniowa obliczyła skalę strat wyrządzonych w filmie "Kevin sam w domu"!

Wtorek, 18. Grudnia 2018

Dom, w którym mieszkał Kevin to budynek z 1921 roku o powierzchni ok. 400 metrów kwadratowych wyposażony w 9 pokoi, 4 łazienki, piwnicę, poddasze i kominek. To jednak nie koniec pomieszczeń, bo w skład posiadłości wchodzą również przydomowy parking, garaż oraz domek na drzewie. Wartość obiektu to około 1,5 miliona dolarów.
Pracownicy firmy ubezpieczeniowej obliczyli, że mimo dynamicznej akcji i licznych niszczycielskich pułapek zainstalowanych w domu przez Kevina, do zniszczenia nieruchomości doszło tylko sześć razy. Były to m.in: zerwane ze ściany drewniane półki,wyłamane drzwi,zniszczona grawerowana klamka,zniszczone schody w piwnicy,osmolone palnikiem drzwi i ściana w kuchni,zniszczona tylna ściana domku na drzewie.
Łączna wartość ekranowych strat wyniosła ok. 10 tysiąca złotych.
Na szczęście włamywacze okazali się mało skuteczni. Gdyby jednak doszło do kradzieży, a z domu zniknęłyby wszystkie wartościowe przedmioty McCallisterów, straty były znacznie większe.
Ponadto znakiem rozpoznawczym złodziei były zalane piwnice w nieruchomościach. Koszt usunięcia takiej szkody mógłby przekroczyć nawet 25 tysięcy złotych.