10 najpiękniejszych filmów o miłości!

Czwartek, 14. Lutego 2019

Filmowy seans ze swoją drugą połówką to dla wielu przepis na wieczór idealny. Szczególnie w walentynki. Na tę okazję najlepsze będą klasyczne komedie romantyczne, przeboje ostatnich lat lub nieco bardziej pikantne romanse… Nawet jeżeli już znacie te filmy, można do nich wiele razy z przyjemnością wracać.

Oto nasz ranking najpiękniejszych filmów na walentynkowy wieczór:

1. "Titanic". Rok 1912, brytyjski statek Titanic wyrusza w swój dziewiczy rejs do USA. Na pokładzie emigrant Jack przypadkowo spotyka arystokratkę Rose.
2. "Przeminęło z wiatrem". Ekranizacja powieści Margaret Mitchell. Beztroska i bogata Scarlett O'Hara wikła się w burzliwy związek z Rhettem Butlerem.
3. "Pamiętnik". Stary mężczyzna czyta chorej na Alzheimera kobiecie pamiętnik opisujący historię miłości dziewczyny z zamożnego domu i ubogiego pracownika tartaku.
4. "Miasto Aniołów". Anioł Seth zakochuje się w Maggie, która właśnie straciła pacjenta na stole operacyjnym.
5. "Uwierz w ducha". Zastrzelony na ulicy Sam wraca do swojej ukochanej jako duch, by ostrzec ją przed zagrożeniem.
6. "Casablanca". II wojna światowa, Casablanca. Właściciel nocnego klubu, Rick Blaine, spotyka swoją dawną miłość, Ilsę, która okazuje się być żoną działacza czeskiego ruchu oporu, Victora Laszlo. Dawne uczucia odżywają.
7. "Ja Cię kocham a ty śpisz". Lucy jest kasjerką w metrze, która ratuje życie Peterowi. W szpitalu zostaje uznana za jego narzeczoną.
8. "Duma i uprzedzenie". Ekranizacja powieści Jane Austen. Życie pięciu sióstr w georgiańskiej Anglii odmienia się, gdy do sąsiedztwa sprowadza się dwóch kawalerów.
9. "Rzymskie wakacje". Księżniczka Anna spędza incognito dzień w Rzymie. Towarzyszy jej dziennikarz, który zna jej prawdziwe nazwisko.
10. "Notting Hill". Życie rozwiedzionego właściciela księgarni zmienia się, gdy do jego sklepu wchodzi sławna aktorka filmowa.